Bezpieczny transport endoskopów elastycznych

Transport skażonego endoskopu stanowi poważne niebezpieczeństwo zarówno dla pacjenta jak i personelu medycznego. Dlatego też powinien odbywać się on przy pomocy specjalnie zaprojektowanego w tym celu wózka.

Endoskop w całym, złożonym procesie dekontaminacji przechodzi szereg etapów do których zalicza się transport skażonego endoskopu ,  oraz dostarczenie bezpiecznego, zdezynfekowanego instrumentu, przygotowanego do przeprowadzenia zabiegu na pacjencie.

Wózek do transportowania endoskopu ma służyć  przede wszystkim  w celu zapewnienia bezpieczeństwa personelowi poprzez ograniczenie kontaktu ze skażonym endoskopem. Po drugie ma ochraniać czysty endoskop przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz powtórnym skażeniem, które mogłoby stanowić ryzyko dla zdrowia pacjenta.

Transport endoskopu jest momentem stanowiącym duże zagrożenie zarówno dla personelu medycznego jak i dla pacjenta!

Doskonałym rozwiązaniem, gwarantującym pełną ochronę w transporcie zarówno zdezynfekowanego  jak i skażonego endoskopu jest system transportowy CleanaSCOPE. W jego skład wchodzi wózek o pojemności w zależności od potrzeb: od 2 do 10 tac oraz pokrowce.

Pokrowce, którym zakrywa się tace zapewniają szczelność przechowywania endoskopu z jednej strony blokując dostęp zanieczyszczeń z powietrza, a z drugiej uniemożliwiając kontakt skażonego endoskopu z personelem czy innymi przewożonymi instrumentami.

Istotną zaletą tego typu pokrowców jest wizualne rozróżnienie sprzętu skażonego (kolor czerwony) oraz czystego (kolor zielony).

              

 

Wózek CleanaScope zaopatrzony w solidne tace ABS oraz specjalnie zaprojektowane pokrowce pozwala nie tylko na równoczesne przewożenie skażonych oraz czystych endoskopów pomiędzy zabiegami, ale również umożliwia krótkotrwałe przechowywanie sprzętu. Jest to jedyne rozwiązanie, które gwarantuje w pełni bezpieczny i bezproblemowy transport endoskopu elastycznego.

Michał Strzyżewski