Clean Card PRO – rewolucyjny test czystości powierzchni

Od dzisiaj utrzymanie higieny powierzchni bez wymazówek, roztworów oraz specjalistycznych urządzeń jest możliwa szybko, bezpiecznie i  tanio.

Wszyscy pracownicy służby zdrowia, laboratoriów, branży gastronomicznej zdają sobie sprawę jak ważne jest utrzymanie właściwej higieny w miejscu pracy po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, po drugie by spełnić rygorystyczne wymagania sanepidu. Powierzchnie trzeba nie tylko wyczyścić ale i udowodnić, że nie przetrwały na niej zanieczyszczone białka. Jak dotąd tego typu kontrole wymagały sporych nakładów finansowych ( drogie urządzenia diagnostyczne czy lumenometry ATP). Wraz z pojawieniem się na rynku testu, fińskiej firmy Wipak nie jesteśmy skazani na tego typu rozwiązania.

Po pierwsze: Bezpieczeństwo i skuteczność

Clean Card PRO reaguje na zanieczyszczenia białkowe na poziomie powyżej 50µg. Wynik testu jest łatwy do odczytania: kolor ciemnoniebieski lub zielony oznacza wykrycie białek na progu oznaczalności. Do każdego zestawu dodawany jest przewodnik, który pomaga w interpretacji wyniku.

Po drugie: ergonomia

Cały zestaw jest niezwykle poręczny i mieści się w małym pudełku. W jego skład wchodzi:

Butelka o pojemności 50ml ze spryskiwaczem, 25 kart testowych, instrukcja oraz karty testowe. Przechowywanie zestawu nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów (temperatura pokojowa).

Po trzecie: szybkość działania

Test wykonuje się w czterech prostych krokach. Całość zajmuje nie więcej niż 5 minut a wyniki pojawiają do 30 sekund od jego przeprowadzenia.

Po napełnieniu butelki zimną wodą należy spryskać sprawdzaną powierzchnię. Następnie trzeba ją przetrzeć kartą nasączoną substancją reagującą na obecność białka. Na sam koniec wystarczy już tylko odczytać wynik: zmiana koloru w jednym z pól testowych wskazuje na obecność zanieczyszczeń białkowych.

 

Michał Strzyżewski