Dezynfekcja wysokiego stopnia bez aldehydu glutarowego

Większość dostępnych na rynku środków do dezynfekcji zawiera w swoim składzie skuteczne choć  zdecydowanie nie przyjazne dla człowieka oraz środowiska aldehydy.  Od jakiegoś czasu dostępna jest na rynku doskonała alternatywa na bazie nadtlenku wodoru.

Nadtlenek wodoru – wyjątkowa skuteczność biobójcza

Nadtlenek wodoru ma właściwości antyseptyczne będąc równocześnie przyjaznym dla użytkownika.  Jeszcze do niedawna nie był powszechnie stosowanym w środkach myjących oraz dezynfekujących  związkiem chemicznym ze względu na jego brak stabilności. Rozwiązaniem okazała się opatentowana przez firmę STERIS technologia: AHP (Accelerated Hydrogen Peroxide), która zapewnia przyśpieszone uwalnianie nadtlenku wodoru, wzmacnia jego działanie oraz zapewnia ochronę dezynfekowanym narzędziom oraz endoskopom.

Bezpieczny środek do dezynfekcji

Technologię AHP zastosowano przy produkcji preparatu do dezynfekcji wysokiego stopnia RESERT XL HLD.  Jest to bardzo skuteczny środek, który wyróżnia brak zagrożenia dla pacjenta oraz personelu. Badania  toksyczności wykazały, że preparat może mieć kontakt z ludzką skórą. Międzynarodowe organizacje uznały, że substancje zawarte w płynie są bezpieczne i nie zaliczają się do grupy potencjalnie rakotwórczych. Środek jest biodegradowalny i nie wymaga neutralizacji – wystarczy wylać go wraz z dużą ilością wody do kanalizacji sanitarnej.

RESERT XL XLD odznacza się wysoką kompatybilnością materiałową. Na bazie przeprowadzonych testów zaleca się go do użytku w procesie dekontaminacji endoskopów takich producentów jak: Olympus, Fujinon, Karol Storz, Pentax czy Richard Wolf.

RESERT XL HLD jest środkiem na bazie nadtlenku wodoru, którego głównymi zaletami są:

  • Skuteczność działania: w czasie 8 minut osiąga dezynfekcje wysokiego stopnia. Nie wymaga aktywatora oraz działa w temperaturze pokojowej.
  • Brak zawartości aldehydów:  jest bezpieczny i wygodny w użyciu,  nie ma konieczności użytkowania w specjalnie wentylowanym pomieszczeniu
  • Biodegradowalność oraz łatwość wypłukiwania
  • Efektywna dezynfekcja wysokiego stopnia: m. in. jest skuteczny wobec spor Clostridium difficile

RESERT XL HLD jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku środków do mycia jednakże warto polecić wybór Prolystici 2x Enzymatycznej. Prolystica podobnie jak RESERT jest środkiem bezpiecznym oraz biodegradowalnym stąd razem tworzą pakiet niezwykle przyjazny dla zdrowia pacjentów i personelu medycznego oraz środowiska.

Michał Strzyżewski

1 reply

Comments are closed.