Prolystica 2X Enzymatic – podwójna siła enzymów proteolitycznych w myciu instrumentów medycznych

Jak to zwykle bywa z innowacyjnymi produktami, linia środków myjących Prolystica powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na środek myjący, który z jednej strony byłby skuteczny w usuwaniu bakterii, a z drugiej łagodny na tyle by nie uszkodzić delikatnej powłoki endoskopu elastycznego oraz innych instrumentów medycznych.

Prolystica podwójnie enzymatyczna jest to preparat do wstępnego oraz właściwego mycia narzędzi chirurgicznych, instrumentów anestezjologicznych oraz elastycznych endoskopów. Na tle innych podobnych preparatów wyróżnia go podwójne zastosowanie enzymów proteolitycznych dzięki czemu wszelkie substancje organiczne zostają skutecznie rozpuszczone , bez względu na jakość oraz twardość wody. Dwa rodzaje proteazy wzmocnione specjalną formułą surfakantów dają w rezultacie: skuteczne usunięcie krwi, tłuszczu i śluzu. Warto nadmienić, że proces nie wymaga alkalicznego środowiska, reakcje zachodzą przy neutralnym PH.

Wszystkie wymienione właściwości powodują, że Prolystica pozwala na dokładne mycie powierzchni przy minimalnym użyciu czyszczenia mechanicznego np. szczotkowania, dzięki czemu delikatne instrumenty, jak choćby  endoskopy elastyczne nie są narażone na zniszczenia.

Kolejnymi składnikami  które przedłużają  żywotność instrumentów medycznych  równocześnie zmniejszając koszty ich utrzymania są inhibitory korozji, które chronią narzędzia przed szkodliwymi zanieczyszczeniami zawartymi w wodzie.

Prolystica to preparat spełniający wymogi określone w rozporządzeniu REACH, jest produktem przyjaznym dla zdrowia oraz środowiska, skomponowanym z biodegradowalnych środków. Zawarte w płynie związki zapachowe redukują nieprzyjemny zapach.  Cechy te sprawiają,  że preparat wydaje się być najlepszym wyborem w przypadku mycia ręcznego, gdzie ważne jest bezpieczeństwo oraz komfort personelu.

Zniwelowana do minimum obecność piany, wysoka  skuteczność mycia oraz udowodniony spadek kosztów sprawiają,  że środek jest równie dobrym wyborem w przypadku mycia w myjniach automatycznych.

Michał Strzyżewski