Skuteczna dezynfekcja powierzchni w codziennej pracy z pacjentem.

Czy jest możliwe aby  szybko i skutecznie a zarazem bezpiecznie i komfortowo zadbać o czystość powierzchni w gabinetach medycznych, kosmetycznych, stomatologicznych i innych?

 

Wszystkie wymienione placówki stają przed problemem zachowania  perfekcyjnej czystości w miejscu obcowania z pacjentem. Jak dotąd jedyną metodą profesjonalnej dezynfekcji małych powierzchni było używanie detergentów przechowywanych w dużych i niebezpiecznych 5-cio litrowych kanistrach. Takie rozwiązanie narażało personel na bezpośredni kontakt z chemikaliami choćby przy przelewaniu płynu do butelek, oraz stanowiło problem dla mniejszych gabinetów nie wyposażonych w odpowiednio pojemny magazyn.

Na bazie doświadczeń oraz uwag ze strony użytkowników, na rynku zaczęły pojawiać się wydajne, ergonomiczne  preparaty. Jednym z nich  jest ceniony oraz chwalony przez specjalistów Virofex.

Virofex jest to system szybkiej dezynfekcji powierzchni, na który składa się butelka systemowa ,  oraz kartridże, które po umieszczeniu w butelce napełnioną wodą, zostają odbezpieczone , tworząc roztwór aktywny aż przez  12 miesięcy.

Preparat nie wymaga dalszego przygotowania, wystarczy delikatnie wstrząsnąć butelką i już można go rozpylać nad wymagającą dezynfekcji powierzchnią.  Jak wykazały specjalistyczne badania Virofex wykazuje aktywność bakteriobójczą aż przez 24-godziny po użyciu. Brak zawartości alkoholu oraz neutralne ph sprawia, że płyn jest odpowiedni dla delikatnych powierzchni  wymagających codziennej dezynfekcji a zarazem nie stanowi zagrożenia dla pacjentów oraz personelu.

Virofex jest rozwiązaniem umożliwiającym  wszelakim placówkom medycznym, gdzie występuje codzienny kontakt z pacjentem bezproblemową dezynfekcje, bez potrzeby składowania wielkich kanistrów oraz nie narażając personelu na kontakt ze żrącymi, niebezpiecznymi dla zdrowia chemikaliami.

Spektrum: wirusy, bakterie, grzyby, spory, TB, MRSA.

 Michał Strzyżewski

 

Poniżej znajduje się krótki film instruktażowy, ukazujący jak łatwo można dezynfekować powierzchnie w codziennej pracy:

1 reply

Comments are closed.