STF Load Check – codzienna kontrola skuteczności mycia w myjni – dezynfektorze.

Mycie narzędzi jest pierwszym i najważniejszym krokiem w procesie dekontaminacji. To na tym etapie z narzędzi zostaje usuniętych większość bakterii.  Nieefektywne mycie może doprowadzić do zaburzenia całego procesu, czego końcowym efektem będzie nieskuteczna sterylizacja. Właśnie po to, aby zapewnić  gwarancje właściwego wymycia narzędzi powstał test Browne STF Load Check – wielopłaszczyznowy sprawdzian skuteczności mycia w myjniach dezynfektorach.

 

Wiarygodność i bezpieczeństwo

 

STF Load check jest zaprojektowany w taki sposób, który imituje realne problemy, z którymi muszą uporać się myjnie – dezynfektory. Siatka uchwytu tworzy dla wskaźnika takie same utrudnienia, które występują podczas mycia narzędzi jakimi są trudno dostępne  miejsca złączeń oraz inne przysłonięte powierzchnie.

Na zawartość substancji testowej składają się dwa rodzaje białek, lipidy oraz polisacharydy. Kontrolowanie równocześnie aż czterech płaszczyzn jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo skuteczności procesu.  Test kontroli mycia nie zawiera pochodnych krwi przez co nie stanowi zagrożenia w codziennej pracy.

 

Prostota

 

STF Load Check zalecany jest  do codziennej kontroli każdego cyklu mycia. Samo jego użycie jest niezwykle proste: wskaźnik umieszczony w uchwycie wkłada się do tacy z narzędziami. Następnie  po zakończeniu cyklu wystarczy odczytać wynik. Jeżeli wskaźnik jest zabarwiony na czerwono oznacza to, że pozostały na nim ślady zanieczyszczenia.

Test STF pozwala na spójną, powtarzalną i regularną kontrolę efektywności mycia w myjni – dezynfektorze zapewniając bezpieczeństwo oraz dokumentacje przeprowadzonego procesu, każdego dnia, przy każdym cyklu.

 Michał Strzyżewski